Komunitní škola

Informace


Přestup na domácí vzdělávání: Na prvním stupni stačí mít maturitu, na stupni druhém jakoukoli VŠ. Pokud nemá rodič, lze doplnit garantem. Je nutné mít vyjádření PPP k rozhodnutí o DV. Důležitý je výběr dobré kmenové školy na přezkoušení. Není vhodné vybírat školu, kde nemají zkušenosti s domácím vzděláváním. Nabízíme veškerou pomoc při přestupu a naše kmenová škola nabízí portfoliové přezkoušení. Přezkoušní probíhá 2x ročně (v období pololetí).

Jak to vše probíhá: Třída je vybavena jenským systémem, připomínající dětský pokoj, obsahuje i klidovou zónu. Děti budou nápomocny při výrobě svačin a oběda - dokážeme se přizpůsobit dietám a alergiím. Pátky, které jsou vyčleněny na pokusy, divadla, muzea, exkurze vždy souvisí s probíranými tématy. Každému dítěti individuálně hledáme jeho vlastní cestu porozumnění tématům, tedy nejsme zastánci žádného konkrétního stylu výuky.

Důležité info


Přijímáme 5 předškoláků
10 dětí první stupeň
10 dětí druhý stupeň

Výuka


Pondělí až pátek 7-17 hod

7:00 - 8:30 ranní družina
8:30 - 9:00 ranní kruh, svačinka
9:00 - 12:00 ranní blok výuky, příprava oběda
12:00 - 13:00 oběd, odpočinek
13:00 - 15:00 odpolední blok výuky
15:00 - 17:00 odpolední družina

Týdenní plán

pondělí jazyky
úterý - čtvrtek výuka
pátek projekty, výlety, divadla, muzea,...

Jiné


Platba školného probíhá měsíčně, vždy do 20. dne dopředu na další měsíc. Součástí ceny je i strava a pitný režim. Ceník dostupný na vyžádání. Při platbě na celý školní rok neplatíte zápisné, ušetříte tedy 6000 Kč.

Zápisné 6000 Kč (hradí se při podpisu dohody o docházce). Zápisné je použito jako udržovací poplatek červenec-srpen; neplatíte tedy plnou částku jako v jiných komunitních školách.

Pomůcky a hygienické potřeby: 1000 Kč/ rok